top of page

Minust

Minu teekond doulanduse poole algas päris ammu ja enne, kui ma seda ise aimata oskasin. Nimelt lõpetasin Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala aastal 2010, mis andis mulle head teadmised inimkeha toimimisest ning mitmed oskused, kuidas inimestega töötada sh psühholoogia alused ning oskuse massaaži teha.
Tõsisem huvi teiste naiste toetamise vastu kerkis minu peale minu esimese lapse sündi aastal 2014. Valisin sünnitada kodus ning see kogemus oli minu jaoks nii ilus ja väestav, et imestasin neid levivaid hirmulugusid ja filmide kujutusi sünnitusest.
Aastal 2015 asusin õppima Põlistarkuste ja rahvaravi kooli esimseses lennus Doula - pere ja sünnitoetaja erialal. Selle õppega sain kaasa ka imetamisnõustaja ameti ning kuulun sellest ajast peale SIET-isse (Sünni - ja Imetamise Eesti Tugiühing).
Asusin peale lõpetamist 2016. a. Eesti Sünnitoetajate Ühendust juhtima ning meedias douladest rohkem rääkima. Samal ajal alustasin ka nõustamiste ja sünnitustel käimistega.
Pelgulinna perekoolis oli tore võimalus viia läbi regulaarset loengud doulandusest ja hüpnosünnitusest koos Kiia Paaliga.
Aastal 2018 sündis minu teine laps ja seda samuti kodus. Ka see sünnitus oli minu jaoks ülivõrdes ilus. Peale teise lapse sündi sain ka kogeda seda toetust, kui teine naine käib mul kodus abiks. Oskan ka selle toetuse vajalikkust väga hinnata. See säästis mu vaimset tervist väga palju.
Peale lõpetamist olen läbinud mitmeid täiendkoolitusi, millest saab lugeda allpool.

 

Minu moto on see, et me igaüks oleme väärt seda, et võtama teadlikult vastutuse selle eest, kuidas, kus ja kellega me sünnitame. See kogemus jääb meiega kaasa terveks eluks.
Imetamise kohta liigub palju eksiarvamusi ja alusetuid hirme, mida tegelikult on võrdlemisi lihtne enamasti kõrvaldada.
Sünnitusjärgsel ajal ei peaks me üritama üksi hakkama saada vaid kaasama koheselt teised inimesed. Laste kasvatamiseks on vaja küla ja emadel ning isadel on seda küla väga vaja!
Loome selle reaalsuse!

Haridus ja koolitused

12.2023

iLactation rahvusvaheline online-konverets Human Milk Magic

02.2020

2-Day Spinning Babies with Jennifer Walker

05.2019

Loeng ja töötuba "Looteiga, sünd ja mälu" Dr Akira Ikegava Jaapanist 

04.2019

Kursus "Dr. Eva Reich'i leebe bioenergeetika raseduse ja sünni toetuseks" Richard Overly Ameerikast

03.2019

Töötuba "Kõhu sirglihase diastaasi sulgemine" Yola Garbers Saksamaa

08.2018

"Wildfit 90-day Quest" Eric Edmeades Kanadast

07.2018

"Business Freedom Speaking Academy" Eric Edmeades Kanadast

2015-2016

UNICEFi 40-tunnine imetamisnõustaja baaskoolitus, Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing

2015-2016

Doula- pere- ja sünnitoetaja õppeprogramm, Põlistarkuste- ja Rahvaravi Kool

2015-2018

Enesearengu ja teraapiagrupp - psühhodraama, Küllike Lillestik

2014-2015

"Homöopaatia kodukasutajale", Ravikunsti koolitus- ja teraapiatuba Väike Uba Elery Tammemägi

10.2013

"Lapsekandmisega alustamine" Kristi Arendi 

2013

Aktiivsünnituseks Ettevalmistus, Ülle Liivamäe Perekool

2013

Ämmaemanduskeskuse perekooli loengud Ingrid Kaoküla 

2006-2010

Füsioteraapia Bakalaureus, Tartu Ülikool

Minu maailmatunnetus

Tänaseks olen laste saamise, kasvatamise ning kõige sellega kaasneva sees olnud üle kümne aasta. Käies koolitustel, lugedes raamatuid ja suheldes teiste inimestega üle maailma on mul kujunenud välja tugev tunnetus ja soov liikuda inimesena tagasi juurte juurde.
Kui tänases elus midagi tundub keeruline, raske, loomulik või kutsuv siis küsin endalt, kuidas oleks see tundunud meie esivanematele?
Millega on harjunud meie 100 000 aastat vanad instinktid?

Meie keha, aju, füsioloogia ja anatoomia on kukkunud ootamatult maailma, mille peamised mõjutajad tööstusrevolutsiooni näol on väga erinevad harjumuspärasest.  Vaevalt mõnesaja aastaga toimunud muutused ei ole evolutsiooniliselt meile omased. Seega üritan enda ja teiste jaoks mõtestada lahti tänapäeva maailmas elamist ning tuua tasakaalustavat mõtteviisi. 
Kuidas elada nii, et arvestame sellega, kust me tuleme?

bottom of page